Tere tulemast Perekool.ee Laata - osta, müü, vaheta, anna ära!

Registreeri

Perekooli kasutajaks registreerumine

Perekool.ee lehel saavad foorumis vestelda ja laadal kaubelda vaid registreerunud kasutajad. Palun registreeri end kasutajaks!

KASUTAJATINGIMUSED
 
Lehekülje kasutajad nõustuvad liitumisel, lugemisel ning postitamisel käesolevate reeglitega ning ei esita nende suhtes vastuväiteid.
 
 1.  Perekooli pere ootab Sinult eelkõige austust ja sõbralikku käitumist teiste kasutajate suhtes. Palume käituda teistega nii, nagu Sa tahaksid, et nemad Sinuga käituksid!
 2. Perekool.ee lehte saavad lugeda kõik külastajad. Foorumisse postitada, Laada rubriigis kaubelda saavad vaid registreerunud kasutajad. 
 3. Ära unusta foorumis, et suhtled teise inimesega/teiste inimestega, mitte arvutiga.
 4. Olles foorumis uus liige, jälgi mõnda aega seal toimuvat vestlust, enne kui hakkad sinna postitama. Sellega viid end kurssi sealse õhkkonna ja teemadega.
 5. Ära kirjuta foorumipostitustes ja pealkirjades suurtähtedes, võrgus võrdub see karjumisega ja on raskesti loetav.
 6. Arvesta foorumipostituse juures alati, et Su kirja võivad lugeda tuhanded inimesed ning see on leitav võrgust väga pikka aega. Kui esined rumalalt ja naeruväärselt, tekitad pahameelt teistes kasutajates.
 7. Uut teemat postitama asudes soovitame kasutada otsingut, et vältida korduvaid teemasid. Teema püstita õigesse alafoorumisse. Ühte ja sama teemat ära algata mitmes alafoorumis korraga. Vales foorumis või erinevates foorumites olev korduv teema kuulub moderaatorite poolt ümbertõstmisele õigesse alafoorumisse või kustutamisele.
 8. Oma algatatud teemat saad vajadusel kustutada 30 päeva jooksul, juhul kui sellele ei ole vastatud. Teemaalgatust, millele on lisatud postitusi  kustutada ei saa.  Postituse sisu saad kustutada ja muuta 24 tundi peale postitamist.
 9. Perekooli foorumi kasutajad ei tohi oma postitustega sihilikult valetada, kedagi solvata, mõnitada, ropendada, kasutada pornograafilisi materjale ega õhutada kasutajaid vihkamisele ja vägivallale.
 10. Kommenteeri teemat või postitust, mitte kommenteerijat.
 11. Foorumis on keelatud: propageerda narkootikume, alkoholi ja/või tubakatooteid. Kaubelda ravimitega (sh ära anda). Propageerida piraatlust (muusika, filmid, programmid jne.) Algatada foorumis Laada teemasid (aloates 1.03.2012 a.), kõik ostu-müügi info on rubriigis Laat www.laat.perekool.ee. Moderaatoritel on õigus kustutada sellised teemad ilma hoiatuseta.
 12. Omavoliline reklaam on Foorumis ja Laada rubriigis keelatud. Kui soovid oma teenust või toodet reklaamida, vaata linki: Reklaam Perekoolis
 13. Administraatoritel ja moderaatoritel on õigus muuta, liigutada ja kustutada kasutajate postitusi, kui need on vastuolus foorumi reeglitega. Postituste liigutamisel teise foorumisse saadetakse kasutajale selle kohta automaatne teade meilile.
 14. Moderaatorid annavad endast parima, et hoida foorumit korras ning tagada reeglite järgimine ning rikkumistele reageerimine. Foorumi moderaatorite tegevus ei kuulu vaidlustamisele. Perekool jätab endale õiguse blokeerida moderaatoreid ja toimetust solvavad kasutajad ning vastavad postitused kustutada.
 15. Kasutajana saad aidata kaasa foorumi korrashoiule, lisades viiteid probleemile või ebasobivale postitusele alafoorumisse \"Foorumi abi\" või aadressile foorum@perekool.ee. Kui tunned, et saaksid ja tahaksid perekool.ee foorumites modereerimisel abiks olla, võta meiega ühendust e-posti teel. Konstruktiivsed ettepanekud töö paremaks muutmiseks on alati oodatud toimetuse e-posti aadressidele.
 16.  Foorumisse tehtud postitused on www.perekool.ee foorumi omand ja neid ei või ilma foorumi ja postituse omaniku loata mujal kasutada. 
 
 
PEREKOOL.EE LAAT
 
Laat on ostmise-müümise, ära andmise ja vahetamise keskkond.
 1. Kuulutust saab lisada vaid registreerunud kasutaja.
 2. Kasutajakontole lisatud kontaktandmed- telefon, meiliaadress, asukoht - kuvatakse automaatselt Laada kuulutuse lisamisel. Andmeid lisades saad neid igal ajal muuta, sellega ei kaasne kasutajaprofiilis andmete muutumine.
 3. Kuulutada saab isik, kes on vanem kui 16 aastat.
 4. Kuulutuse lisamisel saad määrata, kas tegu on eraisiku tasuta, eraisiku tasulise või äriliste kuulutustega
 5. Eraisikutele on isiklike asjade müük, ost ja vahetus tasuta. Kuulutus on aktiivne 30 päeva.
 6. Eraisikutel on võimalus avaldada ka tasulisi kuulutusi. Kuulutuse hind 30 päevaks on 3.20. Tasulised kuulutused kuvatakse alamrubriigi kuulutuste nimekirja alguses ning on värvide poolest eristatud. Samuti on tasulised kuulutused otsingu tulemustes kuvatud nimekirja alguses.
 7. Äriisiku kuulutamine on tasuline. Kõik isikud, kes müüvad oma teenust (lapsehoidjad, käsitöölised, juuksurid, võrkturundus jm) või tegelevad kauba tootmise või vahendamisega ning teenivad sellega elatist, on meie keskkonnas arvel kui äriisikud ja peavad ka maksma kuulutamise eest tasu. Kuulutuse hind 14 päevaks on 3.20.
 8. Ärilised kuulutused, mis on avaldatud tasuta kuulutusena kustutatakse.
 9. Kuulutuste eest tasumine toimub SMS makse abil.
 10. Kasutaja vea tõttu avaldamata jäänud kuulutuse korral (nt valesti sisestatud SMS) ei tagasta Perekool.ee SMS-i maksumust.
 11. Kasutajatingimusi rikkuvate tasuliste kuulutuste kustutamisel moderaatori poolt ei tagastata SMS-i maksumust.
 12. Kasutaja kohustub esitama ainult tõeseid andmeid müüdavate/vahetatavate asjade/teenuste kohta, sh tõeseid pilte. Pilt peab olema müüdavast tootest. Kasutaja poolt edastatavad tekstid, fotod ja andmed peavad olema kooskõlas heade tavade ja kommetega.
 13. Kasutaja kohustub kinni pidama loodud alamrubriikidest ning mitte lisama kuulutusi valesse rubriiki. Samasisulist kuulutust ei tohi lisada mitmesse alamrubriiki.
 14. Iga kuulutus kustub automaatselt 30 päeva pärast peale lisamist, olenemata eesmärgi täitumisest.
 15. Iga eesmärgi täitnud kuulutus tuleb kasutaja poolt kustutada.
 16. Aegunud kuulutused säilivad kasutajakontol nähtavatena 3 kuud, nii saad vajadusel aegunud kuulutust kergesti aktiveerida. Kustutatud kuulutusi uuesti aktiveerida ei saa.
 17. Kasutaja vastutab avaldatud kuulutuse seaduslikkuse ja/või tõepärasuse eest. Perekool.ee ei vastutata kuulutustes pakutavate kaupade ja/või teenuste kvaliteedi ja eest.
 18. Teised kasutajad saavad lisada kasutaja tehingute, kauba jms. kohta kommentaare. Kommenteerida saab vaid registreerunud kasutaja. Kommentaari kustutamise õigus on vaid kommentaari lisajal ning moderaatoril.
 19. Perekool.ee lehel on keelatud kaubelda (st müüa, osta, ära anda või vahetada):
 • Alkoholi, narkootikumide, tubaka - ja nikotiinitoodetega
 • Relvadega
 • Ravimite ja toidulisanditega
 • Tallinki kinkekaartidega
 • Teiste kaupade ja teenustega, millega kauplemine on seadusest või kauba/teenuse esialgse pakkujaga sõlmitud lepingust tulenevalt keelatud.
  20. Perekooli moderaatoritel on õigus kustutada ilma hoiatamata kõik kuulutused, mis reeglitega vastuollu lähevad.     
 
 
REGISTREERUNUD KASUTAJA
 
Perekool.ee  keskkonnas aktiivselt kaasa löömiseks registreeri end kasutajaks.
 
 1. Igal kasutajal on kasutajakonto, kust kasutaja saab lisada, muuta ja kustutada oma andmeid; muuta parooli; vaadata, lisada, muuta, uuendada ja kustutada kehtivaid kuulutusi; lugeda enda kauplemise kohta teiste kasutajate tagasisidet.  
 2. Kasutajanime pikkus on minimaalselt 4 sümbolit. Peale uuendamist kehtib kasutajanimi nii Perekool.ee foorumis kui Laada rubriigis.
 3. Perekool.ee jätab endale õiguse kustutada ebasündsad või ropud kasutajanimed.
 4. Ilma kasutaja nõusolekuta ei jagata kasutajakontol olevat informatsiooni kõrvalistele isikutele, välja arvatud juhul, kui selleks on seadusest tulenev alus. Perekooli toimetus ei vastuta potentsiaalsete arvutisüsteemi sissemurdmiste eest, mille kaudu võib infot lekkida.
 5. Kasutajakontod, mille viimasest sisselogimisest on möödas üks aasta, kustutatakse automaatselt.
 6. Kasutajanime saab vajadusel muuta- aga mitte tihemini kui 1 kord aastas. Vanadest kasutajanimedest jääb märge meie andmebaasidesse, mis on nähtav vaid moderaatoritele ja administraatoritele.
 7. Mitme kasutajakonto kasutamine on keelatud.
 8. Registreerunud kasutajad peavad veebilehe kasutamiseks kinnitama nõusolekut järgida kehtestatud kasutajatingimusi.
 9. Registreerunud kasutaja blokeeritakse juhul, kui kasutaja eksib kasutajatingimuste suhtes.
 
KÜSI NÕU
 
 1. Rubriigis vastavad Teie mureküsimustele erialaspetsialistid.
 2. Küsimusele vastamine toimub 1-3 tööpäeva jooksul, olenevalt küsimuse spetsiifikast.
 3. Kui teil tekib vajadus vastust täpsustada, siis palun ärge vastake saadud kirjavastusele, vaid esitage uus küsimus Perekooli süsteemi kaudu siit. Täpsustavas küsimuses märkige kindlasti ära saadud vastuse number: ...
 4. Küsimust ja sellele antud vastust võidakse kasutada KKK rubriigis, olles küsimusest kustutanud kõik isikuandmed. KKK rubriiki lisatakse küsimusi, mis on esitatud vähemalt 2 aastat tagasi.
 
 
AUTORIÕIGUSED

www.perekool.ee internetiportaalis sisalduvate materjalide (artiklid,  lehe kujundused, pildi- ning videomaterjal jms) omanikuks on Eesti Ämmaemandate Ühing. Keelatud on kopeerimine, reprodutseerimine, avaldamine ja muul viisil materjalide kasutamine, välja arvatud isiklikel mitteärilistel otstarvetel.

Internetiportaalis olevate materjalide refereerimine, informatsiooni reprodutseerimine, kopeerimine, tsiteerimine ja levitamine on lubatud vaid juhul, kui avaldatud artiklid või tsitaadid on varustatud viitega  originaalartiklile.

 

PEREKOOL.EE ei vastuta


 
 1. Lehekülje kaudu ostetavate/müüdavate/vahetatavate asjade ja teenuste kvaliteedi eest.
 2. Leheküljel toimuvate ostu/müügi/vahetuse tehingutes toimuvate pettuste eest.
 3. Foorumipostituste sisu eest.
 4. Foorumis avaldatava informatsiooni tõelevastavuse ja/või seaduslikkuse eest.
 5. Perekool.ee kasutaja ebasobiva või seadusevastase käitumise eest.
 6.  www.perekool.ee foorumi reegleid on õigus muuta perekool.ee toimetusel.
Kasutajatingimused on viimati muudetud 1.03.2012.

Tärniga väljad(*) on nõutud.

E-mail, asukoht ja telefon: väljad eeltäidetakse kuulutuse lisamisel, Teie poolt registreerimisel esitatud andmete alusel.